Książka „Jak znaleźć pracę po studiach?”. Opracowanie językowe: Korekto.pl

Z dumą donosimy, że światło dzienne ujrzała kolejna książka, w której opracowaniu językowym (korekta i redakcja) udział miało Korekto.pl. Tym razem jest to wartościowy poradnik, który podpowiada, jak odnaleźć się na rynku pracy po studiach, czym urzec potencjalnego pracodawcę i odnaleźć właściwą ścieżkę swojej kariery.

jak-znalezc-prace-po-studiach-korekto

„Często powtarzam, patrząc na młode pokolenie, że zachowuje się ono jakby grało w grę, do której nikt nie podał im reguł. Zasuwają więc po tym „Eurobiznesie” w kółko, dając się kantować na każdym polu, z góry traktując siebie jako kogoś gorszego i przegranego. 

Nigdy nie planowałem wydawać własnej książki. Początkowo tworzyłem etiudy filmowe o zagubionym, młodym pokoleniu. Z czasem zrozumiałem, że to nie wystarcza. Gdy sam – mimo nieskończonych 25 lat – zbudowałem 2 firmy i kilkanaście projektów na pasji i marzeniach, zrozumiałem że się da i ktoś musi popchnąć tych młodych ludzi do działania.

Niestety system wpoił im, że „życie już takie jest”, a oni w to uwierzyli. Niech to będzie mały drogowskaz dla tych, którzy chcieliby czegoś więcej od życia niż tylko praca od 8:00 do 16:00 za najniższą krajową. Czasem bowiem nie trzeba wielkiej filozofii, by pobudzić młodą wyobraźnie. Czasem wystarczy powiedzieć to, co młody człowiek już wie, ale musi usłyszeć to od kogoś, kto już tego dokonał, by pojąć, że nie zwariował.”

źródło i zamówienia: Michał Kosel, www.Ksiazka.PracaPoStudiach.pl

Skomentuj wpis